מאמרים

מדוע לימודים אקדמיים חשובים כל כך עבור צעירים בימינו - חלק 2

בגלל שכיום כולם כמעט לומדים לפחות לתואר ראשון, התחרות בשוק העבודה נהייתה חריפה יותר, וצעיר אשר מעוניין להבטיח את עתידו חייב להשתוות לרמת הרוב – כאמור לפחות תואר ראשון.

בנוסף למישור הכלכלי, ניתן לבחון את החשיבות של לימודים אקדמאיים במישור האישי – לימודי תואר, תעודה, מקצוע או כל סוג אחר של לימודים, מעשירים את ידיעותיו של הסטודנט, ובכך בעצם מעשירים את עולמו. בעולם בו ילדים מחוברים לאינטרנט ולפייסבוק החל מגיל צעיר ביותר, וכבר בילדותם נחשפים פחות או יותר לכל מה שיש לעולם להציע, מסגרת לימודים מקיפה ועמוקה היא המינימום הדרוש על מנת לשמור על אותה רמת עניין אצל אותם צעירים, ולהציע להם ללמוד משהו שהם לא יודעים עדיין. כך, מרבית הצעירים של ימינו מרגישים כי לימודים אקדמיים הם המינימום שהם צריכים על מנת להרגיש סיפוק ואתגר בחיים.

ולבסוף, ניתן לציין גם את המישור החברתי. בחברה בה כולם כולל כולם פונים ללימודים אקדמאיים, כל צעיר כמעט ירגיש כי זהו השלב המתבקש הבא גם עבורו. האם זה נכון או לא להרגיש ככה? זה לא ממש משנה. מה שמשנה זה שכיום יותר מתמיד, לימודים אקדמאיים הפכו להיות חלק חשוב וכמעט בלתי נפרד מחייהם של צעירים וצעירות בישראל, ובעולם המערבי כולו.

חזרה לחלק ראשון